Pan Lodowego Ogrodu – Jarosław Grzędowicz

Czterotomowa saga, której nie da się po prostu odłożyć na półkę i o niej zapomnieć. Połączenie fantastyki z fantasy, które wciąga nawet tych, którzy nie są pasjonatami tych gatunków.

Vuko Drakkainena wysłany zostaje z misją na planetę Midgaard, zamieszkiwaną przez antropomorficzne istoty rozumne, na której odkryto zjawiska, określane jako „magia”.  Celem misji jest odnalezienie czterech naukowców, którzy zaginęli na planecie, w trakcie prowadzenia tam badań.

Vuko wyposażony w biologiczny implant, dzięki któremu może być skuteczniejszy niż najlepiej wyszkolony komandos, stawia czoło zapierającym dech w piersiach przygodom nie wiedząc, że jego los zetknie się z losem młodego królewicza z klanu Żurawia. 

Filar, bo tak się nazywa młody następca tronu, po obaleniu cesarza i przejęciu władzy przez wroga w jego rodzinnym Amitraju, musi się ukrywać i podążyć w nieznane.


Misja Vuka odkrywa zaś wiele tajemnic, a jedną z nich jest to, że powodem wszystkich kłopotów są, jak zwykle, ludzie i słabość ich charakteru…

Obie historie są opowiedziane oddzielnie, dwutorowo. Czytelnik nie wie, kiedy losy dwóch najważniejszych bohaterów się złączą. W dodatku, sposób narracji, zwłaszcza przy opisach walk jest szczególnie ciekawy: narracja w pierwszej osobie przeplata się z narracją w osobie trzeciej.

Myślę, że po obejrzeniu trailera książki nie zawahacie się aby sięgnąć po cztery tomy  tej pasjonującej lektury. 

 

 


Patrycja

Nie mając czasu prawie na nic, zawsze znajdę jednak czas na czytanie. Jedni uznają to za niegroźne dziwactwo, inni dzielą tę pasję… Zbuntowałam się przeciwko szalonemu tempu w jakim mija nasza codzienność i postanowiłam podzielić się moimi pasjami z szerszym gronem. Na razie jest o książkach. Wkrótce będzie o innych rzeczach, które dostarczają mi pozytywnych emocji. A od tych ostatnich jestem poważnie uzależniona :)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *