Prawiek i inne czasy – Olga Tokarczuk

„Prawiek jest miejscem, które leży w środku wszechświata” – a opowieść o Prawieku, bardzo uznana przez krytyków i wielokrotnie nagradzana – zabiera nas w podróż. Do Prawieku, miejsca, gdzie realizm i mistycyzm koegzystują w całkowitej harmonii od zawsze, ale nie tylko…

Opowieść ta zabiera nas w podróż w głąb nas samych, aby pokazać nam odwieczny porządek świata. Świata, w którym wszystko ma swoje miejsce i swój sens. 

Olga Tokarczuk odkrywa przed nami te odwieczne prawdy, opisując dzieje kilku pokoleń mieszkańców Prawieku, rodziny Boskich i Niebieskich, od czasów I wojny światowej do lat 80’ XX wieku. 
Ich losy, splecione z dziejami historycznymi, stają się metaforą świata wokół nas, zupełnie, jakby nie działy się w małej, mitycznej wiosce pod Kielcami – Prawieku. 
Książka, od której niełatwo się oderwać i o której niełatwo zapomnieć. Moje pierwsze spotkanie z prozą Olgi Tokarczuk. Na pewno nie ostatnie…

Patrycja

Nie mając czasu prawie na nic, zawsze znajdę jednak czas na czytanie. Jedni uznają to za niegroźne dziwactwo, inni dzielą tę pasję… Zbuntowałam się przeciwko szalonemu tempu w jakim mija nasza codzienność i postanowiłam podzielić się moimi pasjami z szerszym gronem. Na razie jest o książkach. Wkrótce będzie o innych rzeczach, które dostarczają mi pozytywnych emocji. A od tych ostatnich jestem poważnie uzależniona :)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *