Nowe Kroniki Wampirów – Anne Rice

Anne Rice kontynuowała „Kroniki Wampirów” w nowym cyklu zatytułowanym „Nowe Kroniki Wampirów”. 
Niestety, powstały jedynie dwie książki w tej serii, ponieważ autorka powróciła do religii katolickiej, którą porzuciła w wieku 18 lat. Podejmując tę decyzję, Anne Rice postanowiła, że już więcej nie napisze żadnego utworu poświęconego wampirom.

1. Pandora – Historia śmiertelnego życia Lidii – Pandory, oraz jej dzieje po przemianie w wampira, opowiedziane przez samą bohaterkę. Pandora urodziła się w starożytnym Rzymie jako córka patrycjusza, który padł ofiarą czystek cesarza Tyberiusza. Zmuszona uciekać z rodzinnego Rzymu, trafia w objęcia Mariusa, którego znała już jako śmiertelniczka, i przeżywa z nim kolejne 200 lat…
2. Vampir Vittorio – XV wiek, Italia. Na dwór rodziny di Raniari napada grupa wampirów. Z tego ataku ocaleje tylko jedna osoba – młody Vittorio. Uratowany z niewiadomych powodów przez wampira Vittorio uda się w podróż, aby pomścić swoją rodzinę. Znajdziemy tu wspaniałe opisy XV – wiecznej Florencji.

Patrycja

Nie mając czasu prawie na nic, zawsze znajdę jednak czas na czytanie. Jedni uznają to za niegroźne dziwactwo, inni dzielą tę pasję… Zbuntowałam się przeciwko szalonemu tempu w jakim mija nasza codzienność i postanowiłam podzielić się moimi pasjami z szerszym gronem. Na razie jest o książkach. Wkrótce będzie o innych rzeczach, które dostarczają mi pozytywnych emocji. A od tych ostatnich jestem poważnie uzależniona :)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *