Lesio – Joanna Chmielewska

Pełen tytuł tej powieści brzmi: „Lesio. Powieść, nie da się ukryć, humorystyczna”. I faktycznie – książka ta humorem wręcz tryska.

Lesio – artystyczna dusza, targana namiętnościami, całkowicie nie umie odnaleźć się w szarej  i przyziemnej rzeczywistości.
Symbolem tego kieratu dnia codziennego staje się dla Lesia personalna z pracowni architektonicznej, w której nasz bohater pracuje. Ta nierozumiejąca roztargnionej duszy artysty kobieta każe mu bowiem podpisywać książkę spóźnień! Bujna wyobraźnia Lesia podpowiada mu zatem jak się personalnej pozbyć…
Bieg wydarzeń wplata Lesia i jego kolegów architektów w prześmieszne i niewiarygodne przygody. Gwarantuję, że ani przez chwilę nie będziecie się nudzić czytając o ich wyczynach.
A najbardziej zabawne jest to, że Lesio naprawdę istnieje! Joanna Chmielewska wykreowała bowiem swojego bohatera opierając się na pierwowzorze: jednym ze swoich kolegów po fachu… A oto słowa samej Autorki zaczerpnięte z przedmowy do „Lesia”:
„(...) Lesio bowiem istnieje. Istnieje wyraźnie, realnie, zdecydowanie, a niekiedy nawet z hukiem. (...) Charakter Lesia, acz szlachetny, jest nad wyraz skomplikowany, dusza pełna fantazji, a życiorys bogaty w wydarzenia. Może nie wszystkie z opisanych tu czynów w rzeczywistości popełnił. Ale z pewnością do wszystkich był zdolny...”

A gdyby komuś byo mało przygód Lesia i jego kumpli, może poczytać dalszy ciąg, pt. “Dzikie białko”.

 

Patrycja

Nie mając czasu prawie na nic, zawsze znajdę jednak czas na czytanie. Jedni uznają to za niegroźne dziwactwo, inni dzielą tę pasję… Zbuntowałam się przeciwko szalonemu tempu w jakim mija nasza codzienność i postanowiłam podzielić się moimi pasjami z szerszym gronem. Na razie jest o książkach. Wkrótce będzie o innych rzeczach, które dostarczają mi pozytywnych emocji. A od tych ostatnich jestem poważnie uzależniona :)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *