Wszyscy jesteśmy podejrzani – Joanna Chmielewska

“Wszyscy jesteśmy podejrzani” to jedna z bardziej znanych pozycji autorstwa Joanny Chmielewskiej. Jak wszystkie powieści autorki, napisana świetnym językiem, z charakterystycznym dla Chmielewskiej humorem.

„Wszyscy jesteśmy podejrzani” to kryminał. Jak to w kryminale, musi być morderstwo. Joanna, architekt pracująca w biurze projektów, ma zamiar napisać powieść kryminalną. Bogata wyobraźnia podsuwa jej wizję zabójstwa jednego ze współpracowników. Dzieli się pomysłem na książkę z kolegami z pracy, a po kilku dniach dochodzi do prawdziwego zabójstwa instalatora sanitarnego, Tadeusza Stolarka, wykonanego dokładnie tak samo, jak to zaplanowała Joanna w celach literackich.

Rozpoczyna się śledztwo, a pracownicy biura wcale nie ułatwiają pracy milicji obywatelskiej (rzecz się dzieje w roku 1966) i bardzo przystojnemu prokuratorowi. 

Otóż, okazuje się że każdy z nich miał motyw, aby Stolarka zabić…

Teatr telewizji wykonał adaptację tej powieści, z udziałem m.in takich aktorów jak: Jan Eglert, Zbigniew Zamachowski, Edyta Olszówka, Kazimierz Kaczor. Kiedyś dostepnia na Youtube, obecnie nie do znalezienia…

Patrycja

Nie mając czasu prawie na nic, zawsze znajdę jednak czas na czytanie. Jedni uznają to za niegroźne dziwactwo, inni dzielą tę pasję… Zbuntowałam się przeciwko szalonemu tempu w jakim mija nasza codzienność i postanowiłam podzielić się moimi pasjami z szerszym gronem. Na razie jest o książkach. Wkrótce będzie o innych rzeczach, które dostarczają mi pozytywnych emocji. A od tych ostatnich jestem poważnie uzależniona :)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *