Studnie przodków – Joanna Chmielewska

Ta sama rodzinka, która zwiedzała Polskę “Bocznymi drogami“, czyli – Joanna, jej matka i ciotki obdarzone okropnymi charakterami oraz udający głuchego, dla chociaż jednej chwili spokoju, ojciec – tym razem będą musieli rozwikłać dawną, rodzinną tajemnicę. 

Wszystko zaczyna się od denata, który posiada przy sobie adresy wszystkich kobiet z rodziny Joanny. Rodzinka, nie tylko w tej powieści, rozumująca zgoła nietypowo, zamiast się przestraszyć, próbuje czym prędzej tajemniczą zagadkę rozwiązać. Śledztwo prowadzi ich do historii prababki, która dopuściła się mezaliansu. Została z tego powodu wydziedziczona przez swoją bogatą matkę, która cały spadek zapisała dopiero wnuczce…
 
Familia Joanny postara się ten spadek odnaleźć. Będą ofiary w ludziach i nie tylko. Ale przecież Joanna Chmielewska to królowa polskiego kryminału, i jak na prawdziwy kryminał przystało, w “Studniach przodków” trup się ściele gęsto. 
 
I oczywiście, jak to u Chmielewskiej – wszystko z przymrużeniem oka i z dużym poczuciem humoru. Lektura w sam raz na poprawę humoru w szare grudniowe dni!

Patrycja

Nie mając czasu prawie na nic, zawsze znajdę jednak czas na czytanie. Jedni uznają to za niegroźne dziwactwo, inni dzielą tę pasję… Zbuntowałam się przeciwko szalonemu tempu w jakim mija nasza codzienność i postanowiłam podzielić się moimi pasjami z szerszym gronem. Na razie jest o książkach. Wkrótce będzie o innych rzeczach, które dostarczają mi pozytywnych emocji. A od tych ostatnich jestem poważnie uzależniona :)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *