Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk!

Drodzy Czytelnicy, Literacka Nagroda Nobla za rok 2018 trafiła w ręce polskiej autorki Olgi Tokarczuk

 

Ci z Was, którzy tu zaglądają, lub też znają mnie osobiście, wiedzą, że twórczość Olgi Tokarczuk uwielbiam i ogromnie cenię. I nie wyobrażam sobie mojego czytelniczego żywota bez prozy pani Olgi. 

Jej książki na stałe wbijają się w duszę, pozostawiając na niej trwały ślad. To w nich gubię się i znikam, aby potem odnaleźć się znowu, mądrzejsza, pełniejsza, już nie taka sama… TA LITERATURA TO MAGIA!

A tak uzasadnił swój wybór Komitet Noblowski: “Za narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją reprezetuje przekraczanie granic, jako formę życia”. 

Dlatego, jeśli jeszcze nie znacie twórczości Olgi Tokarczuk, nie bądźcie jak niektórzy ministrowie i bierzcie się, Drodzy Czytelnicy, za czytanie. A jeśli znacie i tak samo jak ja uwielbiacie, to dołączcie się do moich gratulacji!

PANI OLGO! GRATULUJEMY, JA I CZYTELNICY MOLI KSIĄŻKOWEJ, Z CAŁEGO SERCA!

Patrycja

Nie mając czasu prawie na nic, zawsze znajdę jednak czas na czytanie. Jedni uznają to za niegroźne dziwactwo, inni dzielą tę pasję… Zbuntowałam się przeciwko szalonemu tempu w jakim mija nasza codzienność i postanowiłam podzielić się moimi pasjami z szerszym gronem. Na razie jest o książkach. Wkrótce będzie o innych rzeczach, które dostarczają mi pozytywnych emocji. A od tych ostatnich jestem poważnie uzależniona :)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *